Тикет на денот (четврток, 29.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес во понудата за обложување ни се враќа и шпанската Ла Лига, па пред нас е период со добра понуда без оглед на новата година која е се поблиску. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лориен – Монпеље – Т12+ @ 1.97 во Mozzart

Домаќиниот малку го расипа одличниот учинок од стартот на сезоната, но и понатаму е високо пласиран. Лориен беше без победа на последните пет натпревари пред паузата, но затоа во првите десет кола имаа дури осум победи. Од половината на октомври до половината на ноември запишаа три реми и два порази, па падот на табелата беше неизбежен. Секако дека во овој клуб немаат илузија за фактот каде им е местото, поточно никој не размислува ниту за титула, а ниту за ЛШ, па релено излезот во Лига Европа би било супер. Гостите од југот стигнуваат како 12-то пласирани после 15 изиграни кола. Монпеље врза седум натпревари без победа, а како за утеха серијата од пет порази ја прекинаа со две реми. Ние овде типуваме Т12+ со квота 1.97 во Mozzart.

Блекпул – Шефилд Јунајтед – 2&2+ @ 2.15 во Bet365

Блекпул успеа да остане непоразен во декември и на три изиграни натпревари три пати ремизираа, а сега се во серија од седум натпревари без победа. Погледот на табелата од Чемпионшип не е добар за оние на кои се фанови на овој клуб бидејќи и понатаму се во зоната на елиминација. Шефилд од друга страна е тим кој е на второто место и прикажува одлични игри во последно време. Тие врзаа четири победи и се позиционираа веднаш зад лидерот Барнли. Во прва лига одат двете првопласирани екипи, па целта на овој тим е да успее во тоа. Шефилд овде веруваме дека ќе успее да победи и типуваме 2&2+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*