Тикет на денот е-Спорт (27.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме двата натпревари кои се на програмата на Balkan League во Valorant, каде што се игра нокаут-фазата и ќе дознаеме еден од финалистите.

Diamant Esports – Anorthosis Famagusta Esports – 2 @ 2.37 во Bet365

Играчите на Diamant го освоија првото место во групата А со осум победи и само два порази, колку што всушност имаше и 325, но подобрата разлика во добиени поени беше пресудна. Во групата Б доминантен беше Anorthosis кој славеше на сите 10 дуели и го освои првото место пред Landodgers. Со оглед на тоа во каква форма се наоѓаат двата тима, јасно е дека фаворит ќе биде Anorthosis и затоа наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

325 – Landodgers – 2 @ 1.40 во 22Bet

Екипата 325 немаше среќа во групата А бидејќи поради полоша разлика во освоени и загубени поени го освои второто место и сега за финале ќе мора да помине низ потешкиот пат, а прв противник им е Landodgers кој исто така имаше осум победи и два порази, па двата тима ги очекува тешка битка за место во Lower Bracket финалето, каде што ќе играат против поразениот од првиот натпревар во нашиот тикет. Очекуваме многу надмудрувања во текот на дуелот, додека ние предлагаме 2 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*