Тикет на денот (вторник, 27.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е сосема солидна понуда и во наредните денови ќе иамме можност да уживаме во многу натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Барнли – Бирмингем – 1&2+ @ 2.15 во Mozzart

Лидерот на англискиот Чемпионшип беше во серија одлични резултати пред заминувањето на пауза. Со победата продолжија и после Мундијалот, а во минатото коло славеа во дербито против Миделсброу на домашен терен со резутлат 3-1. Во претходните осум кола Барнли победи седум пати, а само еднаш изгуби, па може да кажеме дека во одлично расположение го дочекува тимот на Бирмингем. Гостите од друга страна собраа 32 бода, а во минатата сабота ја прекинаа серијата од три натпревари без победа така што славеа на дуелот против Ридинг. Овде предност даваме на домаќините и типуваме 1&2+ со квота 2.15  во Mozzart.

Вестело – Антверп – 2 @ 2.25 во Bet365

Екипата од Антверпен сезоната ја започна на неверојатен начин со девет последователни победи, меѓутоа не беше реално така и да продолжат, па во наредните осум кола славеа само два пати со дури четири порази. Сето тоа им се одрази на позицијата на табелата, па Антверп од лидерската позиција слезе до третото место на кое ќе остане и после овој натпревар. Клуб Бриж не го победи Леувен, па не можат да го престигнат Антверп. Домаќините на пауза замина после фантастичната победа над Остенде, но во три контролни натпревари доживеа исто толку и порази. Овде очекуваме Антверп да победа и типуваме 2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*