Тикет на денот е-Спорт (26.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По кратка пауза денеска се враќаме на возбудувањата од CS:GO, а во прилог ви ја нудиме Eternity League затоа што понудата пред новогодишните празници не е богата како во изминатите месеци.

Rainbow Riders – Yowi Rising – 2 @ 1.68 во 22Bet

Rainbow има ужасен процент на победи на турнирот, па во 24-та сезона запиша само девет триумфи и 15 порази по 24 кола и се наоѓа на ужасното 25. место. Yowi, од друга страна, покажа дека има квалитет, иако не го исполни својот потенцијал во целост, па по 24 одиграни меча има 11 победи и дури 13 порази, или поточно се наоѓа на 19. позиција со 46 отсто на триумфи. Со оглед на претходните резултати, наш предлог ќе биде 2 со коефициент 1.68 во 22Bet.

Rozippe Gaming – Team Sudio – 2 @ 1.90 во Bet365

Ова ќе биде средба меѓу две топ-10 екипи, односно деветтопласираниот Rozippe и седмопласираниот Team Sudio. И двете екипи имаат по 14 победи и девет порази, односно 61 процент на успешни натпревари. И Rozippe Gaming и Team Sudio имаат своите квалитети, но и слабости, кои со добра анализа треба да бидат искористени за еден од нив да направи исчекор и со нова победа да скокне дури шест позиции. Влогот е навистина голем во овој натпревар за двата тима, а ние предлагаме 2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*