Тикет на денот (понеделник, 26.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Одамна не сме имале ваква богата понуда како денес, уште од прекинот на лигите поради Мундијалот. На сцена се враќаат Англичаните, а на програмата е Боксин Деј. Ова е нашиот предлог тикет.

Котрајк – Генк – 2/2 @ 2.00 во Mozzart

Гостите доминираа во белгиската Жупиле лига во првиот дел од сезоната и стекнаа огромна предност во однос на најголемите ривали. Второпласираниот Ројал Унион заостанува 10 бода за Генк после 17 натпревари, а актуелниот шампион Клуб Бриж има дури 13 помалку. Сепак, тоа не гарантира дека Генк ќе ја земе титулата. Домаќините половината од сезоната ја завршија на 17-то место со 12 освоени бода. Нив веќе од овој момент им започнува битката за да го зачуваат статусот на прволигаш. Сепак овде Генк се издвојува како голем фаворит, па предлагаме да изиграте 2/2 со квота 2.00 во Mozzart.

Комо – Цитадела – 1 @ 2.37 во Bet365

Двата тима се наоѓаат во незавидна ситуација. Комо е на 16-то, а Цитадела на 18-то место. Освоија ист број бодови после 18 кола,  а единствена разлика им е формата. Тимот од градот на познатото езеро е во многу подобра форма и на предходните седум кола изгубија само еднаш. Тоа беше дуел со Реџина на домашен терен, но многу брзо го надоместија тоа. Гостите се во зоната за елиминација и врзаа три порази, а погодок немаат постигнато 270 минути. Ние овде очекуваме Комо да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*