Тикет на денот е-Спорт (23.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на репертоар ни е BetBoom Xmas Show, кој всушност е во фокус пред крајот на 2022 година и веруваме дека ќе ги задоволи апетитите на сите љубители на Dota 2.

Virtus Pro – PuckChamp – 2 @ 1.40 во Bet365

Virtus Pro со директна покана е дел од четвртфиналето на Upper Bracket, а доаѓа на овој турнир во лоша форма со четири порази на последните пет пресметки. PuckChamp со три победи и еден пораз ја мина групата Б и се „загреа“ за дербито против еден од најпознатите тимови во светот. Меѓутоа, многу работи се променија, а PuckChamp делува како постабилна екипа во моментов и затоа ќе ја има фаворитската улога, па наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во Bet365.

Entity – Team Spirit – 2 @ 1.54 во 22Bet

Како и Virtus Pro, така и Entity се пласира во четвртфинале на турнирот, а последниот настап го имаше на The International 2022 каде што загуби од Liquid со 1-2. Денеска за ривал ќе го има опасниот Team Spirit кој многупати го покажа својот квалитет, иако најголемото разочарување дефинитивно го доживеа на 20 октомври кога загуби од BOOM на The International. Сепак, од тогаш одигра четири меча и во сите славеше, а ние предлагаме 2 со квота 1.54 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*