Тикет на денот (петок, 23.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е викенд со многу слаба понуда, а овој петок и не е толку лош. Веќе од понеделник понудата ќе биде одлична. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Мехелен – Серкл Бриж – 2 @ 2.60 во Mozzart

Белгиските прволигаш изиграа по еден натпревар, барем оние кои се пласираа во 1/8 финалето од купот. Од овие две екипи во вторникот поуспешен беше Мехелн бидејќи со минимален резултат славеше против Серинг и се пласира во ¼ финалето. Добро се држеше и Секрл Бриж во Гент и после 90 минути натпревар без голови, домаќините успеаа да продолжат понатаму. Во домашното првенство сме на половина од сезоната и Серкл Бриж е на 9-то место, а Мехелен на 13-то со 18 бода. Серкл Бриж има големи шанси да се вклучи во борбата за плеј оф иако е тешко да се очекува дека можат да стигнат до четирите најдобри тимови. Серкл Бриж победи три пати на гости и веруваме дека истото може да го направи и сега. Типуваме 2 со квота 2.60 во Mozzart.

Анортозис – Кармиотиса – 1&0-3 @ 2.00 во Bet365

Екипата на Анортозис се бори за пласман во плеј оф и сега се надвор од  таа зона поточно го имааат 8-то место со 18 бода. Првиот тим во зоната за доигрување има четири повеќе, па тоа не е некоја разлика која не може да се надомести. Проблемот е што тимот од Лимасол зеде само бод во претходните три кола и има само еден постигнат погодок. Дуелот со Кармиотиса мора да го добијаат бидејќи гостите се зад нив на табелата, а за цел имаат само да обезбедат уште една сезона во кипарската елита. Во првиот дел од сезоната Анортозис лесно славеше, а последниот триумф гостите во овој натпревар го имаа пред повеќе од шест години. Ние типуваме 1&0-3 гола со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*