Тикет на денот е-Спорт (22.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Поради намалениот број на турнири во Dota 2 и CS:GO денеска се селиме на популарната видео-игра Valorant, каде што ќе ги следиме натпреварувањата од балканската лига.

ACE eSports – Landodgers – 2 @ 1.33 во Bet365

Landodgers го брка првото медсто во групата Б и по седум одиграни кола има шест победи и еден пораз, додека пред нив е само Anorthosis со 8-0. Ace eSports се наоѓа на третата позиција, но не импресионираше со своите настапи и има пет победи и четири порази во девет одиграни меча, а според тоа што можевме да го забележиме во претходните дуели, Ace ќе биде аутсајдер во оваа средба. Во прилог на Landodgers им оди и победата во претходниот меѓусебен дуел со 1-0, па со нов триумф дефинитивно ќе извршат притисок врз првопласираниот Anorthosis. Наш предлог е 2 со коефициент 1.33 во Bet365.

325 – Zink – 1 @ 2.75 во 22Bet

Со оглед на тоа дека само две екипи од секоја од групите обезбедуваат нокаут-фаза, ќе биде драматично на денешниот натпревар меѓу 325 и Zink. Во подобра позиција за нијанса е 325 кој има шест победи и два порази, па на дофат му е првото место во групата А каде што се наоѓа Diamant со 6-1. Веднаш зад нив доаѓа Zink со пет победи и два порази од седум одиграни дуели и може да се каже дека конкуренцијата во оваа група е далеку поголема за разлика од групата Б. во секој случај, ние ќе им веруваме на 325 и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*