Тикет на денот (четврток, 22.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Куп натпреварите и денес ќе бидат во центарот на вниманието, но ќе се играат и некои првенствени натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Панетоликос – ПАОК – 2&0-3 @ 2.20 во Mozzart

Ова е првиот првенствен натпревар за овие два тима после 40 дена. Панетоликос на одмор заминува после победата над Ламија каде што ја прекинаа серијата од шест натпревари без победа, па може да кажеме дека паузата дојде во прав момент. Овој тим е на 7-то место после 13 изиграни кола и ќе мора да се искачи на уште едно место погоре доколк усака да игра во плеј оф. ПАОК од друга страна е на четвртото место и во последните три натпревари запиша три победи, па може да кажеме дека овој натпревар го дочекуваат со одлична форма. Ние предлагаме овде 2&0-3 гола со квота 2.20 во Mozzart.

Омонија – Аполон – 1Х&0-2 @ 2.05 во Bet365

Интересен натпревар ќе се игра во Никозија каде што домаќинот Оминија ќе го дочека тимот на Аполон од Лимасол. Двата тима би требало да се најдат во плеј оф после регуларниот дел од првенството на Кипар, но се сомневаме дека ќе ги загрозат АПОЕЛ и АЕК во борбата за титула. Омонија игра одлично на домашен терен и на седум натпревар победија шест пати, а беа поразени само од Неа Саламина. Од друга страна, Аполон е тим кој потфрли во првиот дел од сезоната. Екипата од Лимасол е на 5-то место и има солиден заостаток зад АПОЕЛ. Овде ни сметаме дека домаќините ќе бидат непоразени, а притоа очекуваме и мал број погодоци. Наш предлог е 1Х&0-2 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*