Тикет на денот (среда, 21.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес воглавно во понудата за обложување ги имаме натпреварите од куповите, но и неколку првенствени дуели. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јоникос – Панатинаикос – 2&0-3 @ 2.00 во Mozzart

Изгледа дека Панатинаикос никој не може да го запре во походот за титулата која ја чекаат уште од сезоната 2009/10. Засега овој тим игра фантастично, па време е да го надмине Олимпијакос кој беше шампион девет пати. После 13 изиграни натпревар, Панатенаикос победи 12 пати,а само еднаш изигра нерешено. Овој пат гостуваат кај Јоникот, тимот кој е дното на табелата и досега имаат освоено само седум бода што е премалку за грчката елита. Во првиот дел на сезоната, Панатенаикос славеше на меѓусебниот дуел со минимална победа, па и сега очекуваме реприза на тој натпревар. Наш предлог е 2&0-3 гола со квота 2.00 во Mozzart.

Генк – Андрелехт – 1&2+ @ 2.10 во Bet365

Фудбалерите на Генк доминираат оваа сезона во белгиската Жупиле лига и незадржливо „итаат“ кон титулата, а со самото тоа обезбедуваат и директен пласман во ЛШ. Тие во минатата година останаа без европска виза и тоа им помогна да се фокусираат на првенство каде што направија неверојатен учинок, поточно после 17 натпревари запишаа 15 победи, едно реми и еден пораз. Андерлехт има една цел и за нив е најважно да стигнат до плеј оф во кој играат само четирите екипи од врвот и повторно да изборат пласман за Европа. Тие играа во конференциската лига и завршија на втората позиција, па во февруари ги чека натпревар против Лудогорец. Ние овде предност даваме на Генк и типуваме 1&2+ со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*