Тикет на денот е-Спорт (20.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се селиме на CS:GO турнирот Forward Cup, каде што веќе беа одиграни две кола и четири тима се издвојуваат со по две победи и ниту еден пораз.

Ence Academy – Eternal Fire AC – 1 @ 1.57 во Bet365

Ence го почна турнирот со победи против LeoGaming и For The Win Esports, па денеска во директен дуел ќе се бори за четвртфинале против Eternal Fire кој ги совлада Jano Esports и Iron Branch. Ence веќе еднаш му одржа лекција на Eternal Fire пред месец ипол (2-1) во рамки на MistGames Heroes of Tomorrow, а ние повторно очекуваме триумф за нив со кој ќе станат прв тим кој изборил плејоф на турнирот, па затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Honoris – Royals – 1 @ 1.50 во 22Bet

На овој меч ситуацијата е поразлична од претходниот бидејќи поразениот ќе си оди дома. Honoris почна со пораз од Ikla, па од LeoGaming, додека славеше само против Chosen Few кој веќе е елиминиран од турнирот. Од друга страна, Royals загуби од GenOne и Nexus Gaming, по што го декласира Jano Esports. Влогот е голем бидејќи никој не сака да си замине дома, но Honoris е фаворит во пресметката поради подобриот скор во меѓусебни пресметки (16-11), но и подобра форма од Royals кој загуби четири натпревари по ред во сите конкуренции. Наш предлог е 1 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*