Тикет на денот (вторник, 20.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште малку време остана до продолжението на најјаките лиги, а дотогаш ќе мора да извлекуваме натпревари од куповите или од послабите лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Гент – Серкл Бриж – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart

И Белгијците пред продолжението на Жупиле лигата ќе изиграат едно коло од Купот. Во прашање е 1/8 финалето, а во еден од најинтересните дуели се сретнуваат два прволигаши, поточно Гент и Серкл Бриж. Одма да нагласиме дека претходниот дуел на овие две екипи е исто така изигран во Гент пред два и пол месеци, но се уште се памети. Во него Серкл Бриж славеше со 4-3 како гостин, а тој натпревар Гент започна да игра многу подобро. Таквото темпо ги доведе на 5-то место и веруваме дека до самиот крај ќе се борат за позиција за плеј оф. Серкл Бриж е на солидното 9-то место и после првиот дел од регуларната сезона имаат 25 бода. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Клуж – Херманштад – 1&0-3 @ 1.98 во Bet365

Ова е последниот натпревар на акутелниот шампион за оваа година, а романското првенство ќе продолже на крајот на јануари. Победата над Херманштад, за Клуж би знаечело дека празниците ќе ги поминат на лидерската позиција. Во минатото коло славеа на тешкото гостување кај Стеауа со минимален резултат и така врзаа шест натпревари без пораз, поточно остварија пет победи и едно реми. Херманштад одлично ја започна сезоната, а во последното коло со победа ја прекинаа лошата серија резултати, па сега се на чекор до плеј оф позициите. Како и да е, Клуж е овде поквалитетен тим и очекуваме победа за нив, а притоа и мал број погодоци. Типуваме 1&0-3 гола со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*