Тикет на денот е-Спорт (19.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат последните два меча од ESL Challenger League Season 43 Europe Relegation вои делот Lower Bracket.

Heet – Eyeballers – 1 @ 1.40 во Bet365

Heet имаше лош почеток на турнирот бидејќи загуби уште во првото коло на Upper Bracket со 1-2 од 500, по што со малку среќа го елиминира Alternate Attax, а потоа му пресуди и на Sinners, додека Eyeballers почна од Lower Bracket и во првото коло беше слободен, а потоа ја реши Ikla со 2-1. Ниту една од екипите не се наивни, па очекува многу надмудрувања, кои најверојатно ќе завршат за Heet кој е за нијанса подобар тим од Eyeballers ако судиме според тоа што се случуваше во 2022 година. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Ldlc – 500 – 1 @ 2.62 во 22Bet

Team 500 го почна турнирот со победа против Heet (2-1), но потоа налета на Ago Esports и загуби со 1-2, но го поправи впечатокот против Los Kogutos (2-0) и сега како фаворит доаѓа во битката против LDLC. Нивниот ривал тргна со пораз од 1-2 против 1win, но затоа во Lower Bracket запиша две победи по ред, и тоа против EPG Family и Ungentium (2-0). Ние очекуваме изненадување на овој дуел од страна на LDLC затоа што покажа дека има капацитет да се врати кога е најтешко и кога е на раб на елиминација. Ние предлагаме 1 со квота 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*