Тикет на денот (понеделник, 19.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Светското првенство е зад нас и новото ќе го чекаме скоро четири години, а тогаш домаќини ќе бидат три држави, САД, Мексико и Канада. Репрезентативците ќе имаат мал одбор, а веќе за 10-тина дена, понудата ќе биде значително подорба. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Виган – Шефилд – 2 @ 2.15 во Mozzart

Шефилд се првите пратители на лидерот Барнли и сметаме дека не би имале ништо против ако распоредот на крајот биде таков и заедно да се вратат во Премиер лига. Пефилд Јунајтед имаше одлични партии за време на есента, но и неколку киксови како поразот од Ротерам на домашен терен пред еден мест. Виган се мачеше со Хадерсфилд, но најважно е дека стигнаа до триумф. Овој тим се уште не е спремен за напад на елитата на англискиот фудбал, па и оваа сезона главна цел е опстанокот. Мотивот на овој натпревар е голем на двете екипи, а фаворит е гостинот од Шефилд. Предлагаме да изиграте 2 со квота 2.15 во Mozzart.

Кармиотиса – Пафос – 2&2+ @ 1.90 во Bet365

Гостите до пред десетина дена беа лидери на кипарското првенство, но во овој натпревар влегуваат како третопласирани. Првото место го изгубија во директниот дуел со АПОЕЛ, но пред тоа имаа врзано два реми резултати. Пафос не е тим кој може да стигне до титула затоа многу беа изненадени од нивните одлични резултати. Пласманот во плеј оф би значел многу, а влез во некои од европските купови би ил вистински успех. Кармиотиса врза три неуспеси по ред од кои два во првенството и еден во купот. Во минатото коло беа поразени од Неа Саламина и серија од порази ќе се обидат да ја прекинат против Пафос. Како и да е, гостите се значително поквалитетни и типуваме 2&2+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*