Тикет на денот е-Спорт (18.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Конечно стигнавме до нокаут-фазата на CCT South Europe Series 2 Closed Qualifier, каде што се играат четири плејоф натпревари и победниците од нив ќе обезбедат место во следната фаза.

Blink – Juggernauts – 2 @ 1.53 во Bet365

Team Blink ја мина групата Д со две победи и еден пораз, и тоа откако најпрво загуби од BeyondPossible, по што славеше против eClubBrugge и Velez Mostar. Нивниот ривал Juggernauts Беше прв во групата А со две победи, и тоа против ESK и 163ON. Овие екипи го играат првиот меѓусебен дуел, меѓутоа според досегашните настапи, наш фаворит дефинитивно ќе биде Juggernauts и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

Katuna – Zero Tenacity – 2 @ 1.66 во 22Bet

Katuna беше декласирана од Partizan во првото коло со 0-2, по што успеа да се соземе и да слави против Liburna (2-1) и KRC Genk (2-0). Zero Tenacity од друга страна игра одлично само на овој турнир и со две победи го обезбеди првото место, но загрижувачки е поразот во European Pro League. Сепак, сметаме дека нема да има изненадување ниту на овој натпревар, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*