Панче Ќумбев типува за финалето на Мундијалот!

Аргентина-Франција

Дојдовме до самиот крај. Големото финале. Една моја прогноза се оствари дека Франција ќе оди до самиот крај. Заслужено финале, на две одлични репрезентации. За мене Франција е со подобар ростер и фаворит но Аргентина го има факторот Меси. Доколку го изземеме од составот Аргентина ќе биде само добра репрезентација, вака со Меси е топ репрезентација. Додека од друга страна Франција и без Бензема и Канте, и без многу повредени пак е финалист. Се надевам ќе гледаме добро финале. Со голови, затоа што во двете репрезентации има доволен арсенал за тоа. Нека победи подобриот, а јас очекувам Франција да го подигне пехарот. Типувам ГГ3+ со квота 2.90 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*