Тикет на денот е-Спорт (16.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни почнува ESL Challenger League Season 43 Europe Relegation, каде што се игра првото коло од елиминациите во Upper Bracket.

Eternal Fire – ex-Into The Breach – 1 @ 1.53 во Bet365

Играчите на Eternal Fire влегуваат со голема самодоверба во мечот против ex-Into The Brach и бараат петта победа по ред, откако на претходните четири ги нокаутираа The Chosen Few и тоа двапати, Gothboiclique со 2-0 и Vampboiclique со 2-0. Додека ex-Into The Breach играше на поквалитетни турнири и ги доби средбите со Masonic и Monte, додека загуби од Young Ninjas. Ова ќе биде нивна прва меѓусебна средба, а наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Falcons – Los Kogutos – 1 @ 1.60 во 22Bet

Екипата на Falcons ќе се обиде да го елиминира Los Kogutos во првото коло на Upper Bracket, но тоа нема да биде воопшто лесно затоа што Los Kogutos најдобро го покажа својот квалитет на European Pro League Season 4 каде што нанижа три триумфи по ред. пресметката ќе ни донесе големи возбудувања, барем така очекуваме, а минимална предност во мечот ќе им дадеме на Falcons бидејќи во претходниот период успеа да декласира тимови како Monte и Eyeballers. Ние предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*