Малку останаа: Еве кој е најголем фаворит за најдобар стрелец на Мундијалот!

Останаа уште два натпревари од Мундијалот во Катар и зад нас ќе имаме комплетно издание на овој турнир.

Во сабота се игра натпреварот за трето место помеѓу Хрватска и Мароко, додека неделниот термин е резервиран за големото финале на Мундијалот каде што силата ќе ја мерат селекциите на Аргентина и Франција.

Најдобрата онлајн обложувалница Bet365 ни ги претстави коефициентите за најдобар стрелец.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Според букмејкерите, прв фаворит е Меси со квота 1.90, втор Мбапе со квота 2.05, а на делба на третото место се Алварез и Жиру со квота 11.

Во продолжение комплетната табела со сите коефициенти за сите играчи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*