Тикет на денот (петок, 16.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е викендот во кој ќе го дознаеме светскиот првак, но и поредокот на останатите репрезентации на Мундијалот во Катар. Пополека натаму во идните денови ќе ни се враќаат елитните рангови и ќе продолжат клупските натпреварувања. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Олимпијакос – Арис Лимасол – 2/2 @ 2.45 во Mozzart

Кипарците играа скоро без престан и значително ја подобрија понудата во времето додека се играше Мундијалот. Во овој натпревар, Олимпијакос од Никозија го дочекува тимот на Арис од Лимасол. Гостите се во подобра форма, а реално имаат и многу подобар тим. Арис е без пораз на последните осум натпревари каде што запиша пет победи и три реми, па стигна до 4-то место на табелата. Лидерот АПОЕЛ му бега само три бода, па може да се каже дека тимот од Лимасол е еден од четирите екипи кои ќе се борат за титула. Олимпијакос е во долниот дел на табелата и тешко дека ќе стигне до плеј оф, но за нив примарна цел е опстанокот. Арис Лимасол очекуваме да доминира на овој натпревар и типуваме 2/2 со квота 2.45 во Mozzart.

Ал Ахли – Фјучр ФЦ – 0-2 @ 1.82 во Bet365

Египет не играше на Мундијалот и тоа е голем удар за оваа фудбалска земја. Првенството во Египет започна кон средината на октомври и досега изиграа шест кола. На врвот е екипата на Ал Ахли, актуелниот вицешампион на Африка со сите шест победи. Гостите од друга страна во минатата сезона заиграа прв пат во елитата и го осовија 5-то место. Сега се се уште подобри и после шест кола имаат четири победи и два нерешени дуели. Ова е градско дерби и се игра на стадионот на лидерот, а покрај фактот дека Ал Ахли е фаворит, веруваме дека мал број голови е реален исход. Овде ние типуваме 0-2 гола со квота 1.82 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*