Тикет на денот е-Спорт (15.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Вчера беа одиграни дела од натпреварите на BLAST Premier World Final 2022, при што го дознавме првиот четвртфиналист, а тоа е G2 Esports, додека уште неколку патници ќе дознаеме денеска.

Heroic – Natus Vincere – 1 @ 2.00 во 22Bet

Navi го почна мечот со пораз од 0-2 од Team Vitality, а не може да се пофали со завидни резултати ниту во минатиот месец каде што загуби од Nip (1-2), пa од Team Liquid (1-2), Furia (1-2), а славеше само против Fluxo (2-0). Heroic, за разлика од Navi, загуби на стартот од OG со 1-2, но претходно имаше три триумфи во низа, и тоа против Faze Clan, Liquid и G2 со по 2-1. Претходните три меча беа неизвесни, а два од нив завршија со триумф на Navi од по 2-1, а дали така ќе биде и денеска останува да видиме од 13.00 часот, иако ние сметаме дека денеска победник ќе биде Heroic кој ќе обезбеди четвртфинале. Ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

OG – Team Vitality – 2 @ 1.40 во Bet365

Победникот од оваа пресметка ќе оди директно во полуфинале, па веруваме дека двата тима ќе бидат внимателни во дуелот, иако Vitality е фаворит бидејќи славеше на претходните четири меѓусебни дуели, додека OG воопшто не пронајде решение да им парира. OG не може да се пофали со добар резултат, освен победата против Heroic (2-1) бидејќи претходно загуби од Havu, NiP, Faze Clan и Vitality. Нивниот ривал има две победи на претходните четири дуели. Vitality загуби само од Ence и од Mouz, но за тој пораз може да кажеме дека немаа среќа кога беше најмногу потребно во продолженијата. Наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*