Тикет на денот (четврток, 15.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Додека го чекаме финалето на Мундијалот, повторно ќе се посветиме на клупскиот фудбал. Денес има што да се избере. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Паралимни – АЕЛ Лимасол – 2 @ 2.20 во Mozzart

Гостите од Лимасол неочекувано влегоа во голема криза на почетокот од ноември и се уште немаат излезено. Се се случи после четири последователни победи, а потоа следеше серија од три порази и на крајот таа серија беше прекината во минатото коло со реми против Арис. Паралимни на домашен терен успева да освои некој бод и има 8 од седум натпревари, но на гости победија само еднаш, а шест пати беа поразени. Ниту сега не очекуваме многу погодоци, а во првиот дуел Паралимни славеше со 1-0, па сега очекуваме реванш на АЕЛ. Овде типуваме 2 со квота 2.20 во Mozzart.

Версај – Париз 13 Атл. – 1 @ 1.93 во Bet365

Домаќините се нови во националната лига и успеаа лани да обезбедат пласман преку Национал лига 2. Версај игра одлично и моментално се наоѓа на второто место во третата француска лига со само три бода помалку од лидерот Конкорн. Со оглед дека во Лига 2 влегуваат двете провпласирани екипи, нив им е многу важно да се задржат тука. Париз е на 15-то место на табелата и се наоѓа во зоната за елиминација. Овој тим освои еднаков број на бодови на домашен терен и на гости, поточно по 8, но тоа е недоволно за подобар пласман. Ние овде очекуваме домаќините да ги земат трите бода, а коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 1.93.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*