Тикет на денот е-Спорт (13.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се селиме на European Pro League Season 4, каде што се играат четвртфиналните натпревари, а ние ќе ви понудиме два од нив во нашиот тикет од е-Спортот.

163on – 1pin – 1 @ 1.57 во Bet365

Екипата на 163on запиша четири победи на последните пет меча во сите конкуренции, а за пофалба е и нивниот триумф против Pact во групната фаза со 2-1, кој им обезбеди директно место во четвртфиналето. 1pin има квалитет и тоа го покажа неколку пати, меѓутоа двата порази од Jano и Masonic оставаат „дамка“. Овие екипи го играат првиот меѓусебен меч, а веруваме дека 163pin ќе ја искористи одличната атмосфера во соблекувалната и ќе ја преточи на теренот за нова победа и пласман во полуфинале. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Case Esports – Viperio – 1 @ 1.60 во 22Bet

Case Esports го освои првото место во групата Д, иако мора да признаеме дека таа беше израмнета затоа што уште две екипи имаа по две победи и еден пораз исто како и лидерот. Viperio од друга страна може да биде среќен што воопшто е во нокаут-фазата, иако во првото коло го елиминираше AllStars. Viperio има четири порази по ред на останатите турнири, а тоа ќе се обиде да го искористи бразилскиот тим и така да обезбеди полуфинале против Los Kogutos кој претходно го декласира BeyondPossible. Ние предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*