Тикет на денот (вторник, 13.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес во центарот на вниманието ќе биде првиот полуфинален натпревар на Мундијалот во Катар, а освен тоа ќе се игра и во португалскиот куп, како и во англиската Национална конференција. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Рио Аве – Фаренсе – 1 @ 2.10 во Mozzart

Португалскиот Куп во оваа фаза се игра по групи и ја пополнува празнината од недостатокот на Примера и Сегунда. Тимовите се без репрезентативците кои играа или се уште играат, но сепак тие најдобрите имаат доволно квалитетен ростер, па можат да ги заменат. Рио Аве и Фаренсе се наоѓаат во друштво со Спортинг и Маритимо. После две изиграни кола, Спортинг е на чело на табелата со максимални шест бода. Двете екипи имаат по три бода, а домаќините запишаа пораз од Спортинг на домашен терен. За гостите шампионатот е многу важен бидејќи тие планираат повраток во елитата, па очекуваме на купот да не му се посветат кој знае колку. Ние типуваме 1 со квота 2.10 во Mozzart.

Врексам – Честерфилд – 0-2 @ 2.10 во Bet365

Дерби натпреварот на вонредното коло во Националната лига се сигра во Велс каде што второпласираниот Врексам го дочекува Честерфилд кој е на третото место со седум бода помалку од нив, но и еден натпревар помалку. Од оваа лига во повисок ранг може да се пласира само првопласираниот тим, додека преку плеј оф има простор за уште една екипа, а за тоа ќе се борат тимовите од 2 до 7 место. Моментално на првата позиција е Нотс Каунти, тимот кој важи за еден од најстарите на светот. И Врексам и Честерфилд играа во професионалните рангови, но од тогаш помина многу време. Ние овде очекуваме мирен и неефикасен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*