Тикет на денот е-Спорт (12.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како за промена денеска се селиме на Thunderpick Bitcoin Series 2, каде што се играат последните натпревари кои ќе ги одредат патниците во следната фаза од натпреварувањето.

Masonic – 00Prospects – 1 @ 2.37 во Bet365

Masonic досега славеше на сите три меѓусебни средби против 00Prospects, а во оваа средба влегува со еден триумф и четири порази во последните пет меча во сите конкуренции. Поради тоа Masonic е во неповолна позиција и мора да победи денеска ако сака да го освои седмото место на турнирот. Во идентична позиција е 00Prospects кој има две победи на претходните пет дуели на останатите турнири, но засега нема решение за Masonic како што може да забележиме на нивните претходни три меча. Наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

Ex-Into The Breach – Dynamo Eclot – 1 @ 2.25 во 22Bet

Into The Breach е поблиску до елиминација, откако до место меѓу најдобрите бидејќи по три одиграни кола има два порази и една победа против Alternate Attax, додека Dynamo Eclot прво славеше против Alternate Attax, но потоа загуби од Tricked и Permitta Esports. Британскиот тим успеа да го добие последниот меч против Dynamo Eclot, и тоа убедливо со 2-0 на Esea Season 43 на 7 декември, а ние се надеваме дека ќе го повторат тој успех и денеска, па затоа ви предлагаме 1 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3655.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*