Тикет на денот (понеделник, 12.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Додека светот го чека исходот на Мундијалот во Катар, ние ги следиме и пониските лиги. Дури пред крајот на годината не очекува продолжение на појаките првенства, а до тогоаш ќе се трудиме да влечеме од тоа што е понудено. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сандерленд – ВБА – Х2&0-3 @ 2.12 во Mozzart

Овие две екипи последен пат се сретнаа пред пет гоидни и тоа во Премиер лигата, потоа Сандерленд потона до Лига 1, а ВБА се движеше од прва до втора лига и назад. Во актуелната сезона Сандерленд подобро се држи и пред ова коло беа на 10-то место, но после саботните натпревари слегоа една позиција подолу. Меѓутоа, евентуалниот триумф над ВБА би ги поместил до 7-то место одма под плеј оф зоната. ВБА од друга страна беше во одлична форма пред да заминат на пауза за Мунидјалот во Катар. Овој тим врза три победи, две против Блекпул и Стоук на домашен терен и една против КПР во гости. Овде типуваме Х2&0-3 гола со квота 2.12 во Mozzart.

Јонг АЗ – Јонг ПСВ – ГГ3+ @ 1.90 во Bet365

Кога се сретнуваат младите тимови на холандските великани, головите се најсигурна опција. Познат е фактот дека овие екипи не можат да напредуваат до Ередивизија и нивниот краен домет е играње во Ерстедивизија. Некогаш меѓу второлигашите беа само вторите тимови на Ајакс и ПСВ, а сега во последно време ги гледаме и младите на АЗ Алкмар и Утрехт. Од сите споменати тимови, најдобар учинок има Јонг АЗ. Екипата од Алкмар пред овој натпревар e на 7-та позиција, но има и два натпревари помалку. Јонг ПСВ е во долниот дел на табелата со 20 бода, но и тие со евентуална победа на овој дуел би преминале во горниот дел. Како и да е, ние очекуваме ГГ3+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*