Тикет на денот е-Спорт (09.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска е време за четвртото коло на CT Central Europe Series #4, каде што пласман во плејоф веќе обезбедија Havu Gaming и Honoris.

Young Ninjas – EC Brugge – 1 @ 1.44 во Bet365

Екипата на Young Ninjas се наоѓа во лоша позиција, односно пред елиминација и затоа денеска нема друг избор, освен победа против EC Brugge. Иако почетокот на турнирот за двете екипи беше добар, односно запишаа триумфи, и тоа Young Ninjas проитв Ecstatic, додека eClub Brugge против Illuminar, сепак потоа доживеаа по два порази. Овие два тима се познаваат многу добро бидејќи досега одиграа три меѓусебни средби и двапати победи Young Ninjas, меѓутоа тие мора да направат дополнителни анализи на противникот за да ги искористат неговите слабости. Во моментов како аутсајдер делува белгискиот состав, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Ecstatic – Avangar – 2 @ 1.80 во 22Bet

Avangar игра добро на сите турнири, освен на CT Central Europe бидејќи почна со пораз од Havu, па славеше со Illuminar и на крајот повторно загуби од Estownia. Во идентична позиција е и Ecstatic кој дури се спаси од елиминација во претходното коло против eSuba (2-1), откако претходно беше декласиран од Young Ninjas и Into The Breach. Ова ќе биде нивна прва пресметка, а очигледно Ecstatic го потроши цел кредит и тешко може да обезбеди опстанок во елитата, додека Avangar делува постабилно и затоа ние предлагаме 2 со квота 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*