Тикет на денот (петок, 09.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Сигурно е дека во центарот на вниманието ќе бидат првите два ¼ финални натпревари на Мундијалот во Катар. Освен овие дуели на терен ќе истрчаат и во послабите лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Холандија – Аргентина – ГГ @ 2.12 во Mozzart

Aргентинците во Катар започнаа со сензационален пораз од Саудиска Арабија и тоа беше најголемото изненадување, но потоа таа грешка ја исправија против Мексико и Полска како и во 1/8 финалето против Австралија. Холанѓаните имаа лесна група и победата над Сенегал им го отвори патот кон нокаут фазата, а до неа стигнаа со реми против Еквадор и победа над домаќинот Катар. Во тимот на Холандија го имаат Гакпо, фудбалер на ПСВ кој даде по еден погодок на сите три натпревари. Од друга страна активен е Лео Меси кој се труди да направи се за Аргентина да го земе пехарот. Од овој натпревар очекуваме буквално се, и голови и одличен фудбал и драма. Наш предлог е ГГ со квота 2.12 во Mozzart.

Пафос – АПОЕЛ – Х2&2+ @ 2.32 во Bet365

Овогодишното издание на првенството на Кипар е исклучтелно  интересно и на чело засега е екипата на Пафос. Во претходните две кола овој тим остана без победа, ремизираа против Арис во Лимасол и Олимпиакос во Пафос. Ја задржаа лидерската позиција, но сега веднаш зад нив е АПОЕЛ, Арис и АЕК Ларнака. Со пораз од АПОЕЛ би можеле да се спуштат и до четвртото место, па затоа овој натпревар е доста важен. Гостите имаа неколку пропусти и сет о тоа го надоместија со седум последователни победи кои ги имаат зад себе. Овде типуваме Х2&2+ со квота 2.32 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*