Уште 8 репрезентации останаа на Мундијалот: Еве што „велат“ букмејкерите!

Мундијалот во Катар кој започна пред 20-тина дена влегува во својата завршница и полека се елиминираат послабите селекции.

Стигнавме до ¼ финалето на ова Светско првенство и останаа уште осум репрезентации.

Во овој текст во продолжение ќе ви претставиме кој е најголем фаворит за титула според најдобрата онлајн обложувалница Bet365.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

На првото место е селекцијата на Бразил со квота 2.70, додека на втората позција е Франција со квота 5.00.

За селекциите на Аргентина, Англија и Португалија, Bet365 нуди квота 7, додека Холандија да освои титула коефициентот е 17.

На последните две места се репрезентациите на Мароко и Хрватска со квота 41.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*