Тикет на денот е-Спорт (06.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно ќе се дружиме со натпреварите од CCT Central Europe Series #4, а во нашиот тикет ќе ви понудиме екипи кои имаа добар старт на турнирот и сакаат да продолжат во ист ритам.

Masonic – Honoris – 1 @ 2.37 во 22Bet

Денот ќе го почнеме со супер-дерби меѓу две одлични екипи. Masonic во претходните три дена одигра пет меча, а доби четири од нив, и тоа Invictus, Ecstatic, Rombus I Nexus, додека загуби само од Astralis Talent. Honoris исто така славеше убедливо против LDLC, Sangal, Case и eSuba, но затоа загуби од 00Prospects. Овие екипи денеска го играат првиот меѓусебен дуел, а ако судиме според последниот настап, тогаш наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во 22Bet.

Ex-Finest – Young Ninjas – 2 @ 2.75 во Bet365

Ex-Finest нè разочара на претходниот турнир и поради тоа ќе мора да се потрудат за да ја заработат довербата кај фановите. Трите порази по ред на CCT North Europe беа неочекувани, а новиот турнир го почна со победа од 2-0 против Estownia. Young Ninjas беше убедлив против Ecstatic (2-0), а може да се пофали со уште три победи во последните две недели, како и еден пораз. Ние предлагаме 2 со квота 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3656.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*