Панче Ќумбев типува за денес (06.12.2022)

Последните два натпревари од 1/8 финалето на Мундијалот во Катар се играат денес. Ова се предлог типовите на Панче Ќумбев.

Мароко – Шпанија

Мароко е сензацијата на мундијалот. Посакувам да одат понатаму и ги имаат моите симпатии. Шпанија е предобра репрезентација но после последниот натпревар во групите против Јапонија ја свртеа јавноста против нив.Можеби и чесно загубија но сомнежот секогаш ќе стои. А казната секогаш стигнува кога најмалку се надеваш. Типувам ГГ во Mozzart со квота 2.16.

Португалија – Швајцарија

Дуел на две екстра моќни репрезентации и моќни состави. Играа меѓу себе пред само пет месеци. Во еден натпревар победи Шавајцарија минимално,во другиот Португалија убедливо. Значи ќе гледам топ натпревар. Блага предност би дал на Роналдо и другарите. Мој предлог тип е 1Х и 2+ во 22Bet со квота 1.71.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*