Тикет на денот (вторник, 06.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште два натпревари и и ќе се знаат сите учесници во ¼ финалето на Мундијалот во Катар, а потоа ни следат два дане пауза, прва од почетокот на турнирот. Покрја овие натпревари на СП ќе се играат и уште мал број натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Португалија – Швајцарија – Т12+ @ 2.08 во Mozzart

После групната фаза немавме ниту еден тим кој забележа максимален учинок во првите три натпревари. Шанса за тоа имаа Португалците, но неочекувано беа поразени од Јужна Кореја во последниот натпревар од групата. И покрај тој пораз го зазедоа првото место и за противник ја добија селекцијата на Швајцарија. Швајцарците ја победија Србија во последното коло со 3-2 и така успеаа да стигнат до 1/8 финалето на ова натпреварување. Овие два тима многу често се сретнуваат во последно време и беа во иста квалификациона група за Мундијалот во Русија и на крајот таму заминаа и едните и другите. Овде очекуваме Португалија да постигне најмалку два погодоци и типуваме Т12+ со квота 2.08 во Mozzart.

Овиедо – Лас Палмас – 2 @ 2.45 во Bet365

Тимот од канарските острови одлично игра оваа сезона и веќе сега ја истакна кандидатурата за директен пласман во Ла Лига. Лас Палмас е на делба на првото место на табелата заедно со Алавес, а веднаш зад нив е Бургос. Оваа лига е дефинитивно една од најизедначените во Европа и буквлано секој со секого може да се натпреварува и да го победи. Домаќините во претходните четири кола освоија дури 10 бода и се поместија од дното на табелата до 14-то место. Овде искрено очекуваме тврд натпревар и голема борба, но предност даваме на гостите. Типуваме 2 со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*