Панче Ќумбев типува за денес (05.12.2022)

Половина од натпреварите од 1/8 финалето веќе се изиграа, сега влегуваме во вториот дел. Ова се предлозите на Панче Ќумбев.

Јапонија – Хрватска

Јапонците се вистински хит на овој мундијал. Да ги победиш една Германија и една Шпанија сигурно не е случајно. Многу трчаат,и доста се тактички мудри. Но овде завршува нивната бајка. Хрватите се премногу искусна и премногу добра репрезентација. Мислам дека се фаворити на овој натпревар. Типувам 2 со квота 2.02 во Mozzart.

Бразил – Јужна Кореја

Овде е се јасно. Јужна Кореја го направи она по што беше дојдена,а тоа е излез од групите. Амбициите на Бразил ги знаеме,но во натпреварот со Камерун покажаа дека се ранливи. Сепак овде се големи фаворити. Тип 1 и 3+ со квота 1.89 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*