Тикет на денот е-Спорт (05.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По првото коло на CCT Central Europe Series #4 делумно се познати тимовите кои ќе се борат за плејоф, иако имаше неколку изненадувања, а денеска повторно ви нудиме два меча од овој турнир.

Ecstatic – Into The Breach – 1 @ 2.37 во 22Bet

Ecstatic по тешка битка загуби на стартот од Masonic со 1-2, па сега има поправен испит против ужасниот Into The Breach кој веќе пет меча по ред не знае за победа, а вој тој период запиша порази од Eyeballers, Endpoint, Ikla, Nexus Gaming и повторно од Eyeballers. Ова е идеална шанса за дански Ecstatic да се одмази за поразот во септември од британскиот состав и така да стигне до првиот триумф на турнирот. Наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во 22Bet.

00Prospects – K23 – 1 @ 2.00 во Bet365

00Prospects вчера разочара поради Apeks, но одигра уште еден меч со The Witchers на Esea Season 43 и славеше со 16-11, па тоа е мотив плус денеска да го изненадт K23, кој е во мини-серија од три порази по ред, откако загуби од Masonic, Forward и 163On. Овие екипи го играат првиот меѓусебен натпревар, а во моментов како посериозен кандидат за победа делува 00Prospects и затоа ние предлагаме 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*