Тикет на денот (понеделник, 05.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес нема да имаме кој знае каква понуда бидејќи Мундијалот влегува во завршница, но сепак ние се потрудивме да ви претставиме тикет на денот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јапонија – Хрватска – ГГ @ 2.05 во Mozzart

Овде може да кажеме дека и двете селекции се задоволни. Јапонците го освоија првото место во групата со тоа што ја победија Германија и Шпанија, но затоа изгубија од Костарика. Хрватска два пати играше без голови против Мароко и Белгија, па за пласман во нокаут фазата им беше доволен триумф над Канада. Против Белгија во клучниот меч беа на работ на елиминација, но сепак среќата беше на нивна страна. Ова е трет пат овие две селекции да се сретнат на Светко првенство, но за прв пат се судираат во нокаут фазата. Овде очекуваме офанзивен пристап од двете страни, па сметаме дека најлогичен тип е ГГ. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 2.05.

Стеауа – Миовени – 1/1&2+ @ 2.31 во Bet365

После паузата од три седмици, Романците продолжија со својот шампионат кога веќе не заминаа за Катар. Домаќините изиграа веќе еден натпревар и во гости го совлада тимот на Ботошани, па сега се преселија во плеј оф зоната. Миовени е во катастрофална форма и зад себе има девет натпревари без победа, односно три последователни порази. Во првиот дел од сезоната дуелот помеѓу овие две екипи заврши без победник, но сега очекуваме Стеауа да доминира. Наш предлог тип е 1/1 со квота 2.31 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*