Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Франција – Полска

За денес имаме уште два натпревари од рамките на 1/8 финалето на Мундјалот во Катар.

Еден од понудените дуели, поточно првиот натпревар за денес ќе се игра помеу Франција и Полска.

Французите и покрај поразот во последното коло може да кажеме дека ги видовме во одлично издание, додека Полска малку се помачи за да стигне во нокаут фазата.

За овој натпревар, најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претставува зголемени квоти на два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат квота зголемена од 11 на 12
  • Жиру да постигне прв погодок коефициент зголемен од 5 на 6

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*