Панче Ќумбев типува за денес (04.12.2022)

Повторно за денес на програмата за обложување имаме два натпревари од рамките на Мундијалот во Катар, а поранешниот македонски репрезентативец Панче Ќумбев го кажа своето мислење за нив.

Франција – Полска

Иако ми се мили како репрезентација, Полјаците овде го завршуваат овој мундијал. Франција е едноставно пресилна за оваа Полска. Моите предвидувања се дека Франција ќе оди до самиот крај. За Полска успех е и самиот пласман во вториот круг. Мој предлог тип е 1 и 3+ со квота 1.98 во Mozzart.

Англија – Сенегал

Можеби на хартија Англичаните се фаворити но африканците покажаа дека се одлична репрезентација.Ќе биде интересен дуел и очекувам многу голови,и тоа на двете страни. Типувам ГГ3+ со квота 3.25 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*