Тикет на денот е-Спорт (02.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат последните три меча од групната фаза на CCT North Europe Series #2 со тоа што ќе бидат познати последните три екипи кои ќе завршат во топ-8.

Ex-Finest – Forze – 1 @ 1.72 во Bet365

Ако некој непријатно нè изненади во претходните три дена, тогаш тоа дефинитивно е полскиот тим ex-Finest, а причина за тоа е што по две одиграни кола имаше две убедливи победи против Dynamo Eclot и Ecstatic, по што бараше пласман во нокаут-фаза преку EndPoint, но (не)очекувано загуби, по што на поправниот испит со Havu не требаше да има проблеми, но сепак таму доживеа дебакл (0-2), па сега последната шанса им е со Forze, иако атмосферата во екипата не е најдобра по двата врзани порази. Forze има променливи настапи и тоа е загрижувачко за нив, а финскиот тим вчера можеше да се пласира во следната фаза, но загуби со 1-2 од Ago. Ние веруваме дека ex-Finest ќе ја надмине кризата и конечно ќе го запише посакуваниот трет триумф. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Tricked – eSuba – 1 @ 1.43 во 22Bet

Tricked е ептен интересен тим поради тоа што сите мислеа дека ќе испадне по само три кола поради поразите од Masonic и Ago, но успеа да се соземе и со победи против 777 и Anonymo обезбеди петти меч за пласман во нокаут-фазата. Таму ги чека пресметка со незгодниот eSuba кој врза два порази по ред и тоа ја разниша самодовербата на екипата, откако претходно истата славеше на три дуели во низа. Во прилог на Tricked му одат и двете победи во меѓусебните пресметки, па затоа ние ви предлагаме 1 со квота 1.43 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*