Тикет на денот (петок, 02.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешните натпревари се дел од последните две групи и со тоа се завршува првата фаза на Мундијалот во Катар. Веќе од утре започнуваат елиминационите борби и повеќе нема можност за пропуст. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Гана – Уругвај – ГГ3+ @ 2.50 во Mozzart

Фудбалерите на Гана ги играат најинтересните натпревари на Мундијалот, а не може истото да се каже и за Уругвајците. Двата дуели каде што беа актери овие играчи завршија со резултат 3-2. Во првото коло изгубија од Португалија, а во второто со идентичен резултат ја совладаа Јужна Кореа. За да се најдат во 1/8 финлето им е неопходно реми со Уругвајците, но и Корејците да не ја победат Португалија со два гола разлика. Азијците се фантастични, но Гана треба да се грижи за својот натпревар повеќе отколку за тоа што ќе се случи со Португалија.  Уругвај е се уште без постигнат погодок и покрај тоа што имаат фантастични напаѓачи, па може да кажеме дека се едно од поголемите разочарувања во овој Мундијал. Ние сметаме дека ќе гледаме ефикасен дуел денес и типуваме ГГ3+ со квота 2.50 во Mozzart.

Јужна Кореа – Португалија – ГГ @ 1.82 во Bet365

Португалците изборија 1/8 финале, но исто така важно им е да го освојат и првото место на табелата за да го избегнат дуелот со Бразил во нокаут фазата. Можно е да останат на врвот и ако бидат поразени, но тоа би зависело од исходот на другиот натпревар. Од друга страна, Корејците нема што да изгубат, а можат многу да добијат. Нив победата над европскиот првак би ги одведила понатаму во случај Гана да не го победи Уругвај или Уругвајците да не слават со некоја голема гол разлика. Веруваме дека Роналдо нема да му дозволи на селекторот да остани на клупа бидејќи и него му е важно да постигне што повеќе погодоци на овој најверојатно последен Мундијал за него. Португалија влегува растеретено во овој натпревар и нема да биде изненадување ако погледнеме по еден гол на двете страни. Наш предлог е ГГ со квота 1.82 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*