Тикет на денот е-Спорт (30.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Вчера беа одредени две екипи кои ќе играат во нокаут-фазата на CCT North Europe Series #2, а денеска ќе дознаеме и два тима кои ќе испаднат од натпреварувањето уште во групната фаза.

Dynamo Eclot – Ecstatic – 2 @ 2.62 во Bet365

Dynamo Eclot игра ужасно во изминатиот период и притоа запиша три порази, меѓу кои двете убедливи од Ago и ex-Finest на CCT North Europe Series #2, а ништо подобар не е Ecstatic, кој имаше дури четири порази на последните пет меча, меѓу кои два болни порази од eSuba и ex-Finest на CCT North Europe, додека првата елиминација ја избегна со триумф над Falcons (2-0). Овие екипи досега се судриле само еднаш меѓусебе, а тогаш славеше Ecstatic со 2-0, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

Tricked – Anonymo – 1 @ 1.72 во 22Bet

Tricked досега во најголем дел од случаите против Anonymo излегуваше како победник бидејќи славеше на четири од пет претходни дуели. Tricked често има падови, но сепак запиша две победи на последните три средби од кои мора да се посочи дека пресметката со Dynamo Eclot беше неизвесна до самиот крај (1-2). Anonymo го прегази Falcons на турнирот, но сепак немаше среќа против Forze и Havu. Ова ќе биде тешка пресметка меѓу двете екипи затоа што влогот е голем, односно поразениот ќе си оди дома, додека победникот добива уште една шанса за спас. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*