Тикет на денот (среда, 30.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште во две групи ќе се заврши првата фаза на натпреварувањето во Катар. Покрај Фрнација, која е сигурно во 1/8 финале, ќе дознаеме уште кој други три селекции ќе бидат дел од нокаут фазата. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Тунис – Франција – 2&2+ @ 1.90 во Mozzart

Чудо би требало да се случи за Тунис да стигне во нокаут фазата. Тоа чудо би требало да биде во три фази. Прво победа над Франција, потоа да биде со два разлика и на крај Данска да ја победи Австралија со помала гол разлика во однос на победата на Тунис над Франција. Дефинитивно ова е невозможно. Својата шанса Тунижаните ја пропуштија на натпреварот со Франција, па важниот бод од Данска сега не им значи многу. Французите имаат максимален број бодови и во нокаут фазата влегуваат преку првата позиција. Дешам можеда одмори некои првотимци, но тоа не значи дека Французите ќе изгубат. Ние типуваме 2&2+ со квота 1.90 во Mozzart.

Саудиска Арабија – Мексико – ГГ3+ @ 2.15 во Bet365

Секако дека Саудијците прикажаа повеќе од Мексиканците во првите две кола. Дури и кога беа поразени од Полска остварија добар впечаокт. Што да се каже за победата над Аргентина, една од најголемите сензации во претходните неколку Мундијали. Сепак тој добар учинок нема ништо да значи ако изгубат од Мексико. Од друга страна Мексиканците се уште немат постигнато погодок и тоа е нешто што најмногу го загрижува селекторот Херард Мартин. Против Саудиска Арабија мора да победат, а веројатно и со два гола разлика за да бидат сигурни во втората позиција. Овде очекуваме мексиканците да не се предадат лесно и да гледаме натпревар со голема борба. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*