Тикет на денот е-Спорт (28.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска се дружиме со натпреварите од CCT North Europe Series #2, а веќе четири тима се на праг да заиграт во следната фаза и тоа се 9Ine, Endpoint, ex-Team Finest и Into The Breach.

Ago – Dynamo Eclot – 1 @ 1.70 во 22Bet

Ago по две кола има една победа и еден пораз, исто како и Dynamo Eclot, па денешниот дуел е многу важен за двете екипи затоа што така ќе се одреди нивниот пат – кон врвот или кон дното. Ago славеше на дуелот завчера против Tricked Esports со 2-1, откако претходно беше поразен неочекувано со убедливи 0-2 од Havu. Нивниот противник Dynamo Eclot вчера доживеа очекуван пораз со 0-2 од ex-Finest, а тоа доаѓа по нивната убедлива победа против Falcons од 2-0. Двете екипи засега играат нестабилно и во овој меч повеќе улога ќе има среќата, отколку тактиката, а наш предлог е 1 со коефициент 1.70 во 22Bet.

Illuminar Gaming – eSuba – 1 @ 1.72 во Bet365

Единствена дамка на совршената форма на Illuminar фрла поразот од Into The Breach, кој ги врати момците на екипата во реалност дека не се непобедливи, па ќе мора да влезат внимателно во дуелот против eSuba кој врза два триумфи по ред во сите натпреварувања, откако претходно загуби на три меча едноподруго. Во секој случај нè очекува интересен натпревар, а поради добрата форма на Illuminar, очекувањата се дека тие ќе го запишат вториот триумф. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*