Тикет на денот (понеделник, 28.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес на програмата се натпреварите од 2-то коло во двете последните групи, па со тоа ќе заврши и втората рунда на Мундјалот во Катар. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јужна Кореја – Гана – 1Х&2+ @ 1.95 во Mozzart

Кореја не постигна гол против Уругвај, но ниту прими, па може да кажеме дека се задоволни со тој учинок. Тимот од Азија игра препознатлив и цврст фудбал и обично одлучува само еден погодок. Голем проблем за селекторот на оваа селекција е повредата на Хјон Мин Сон, најдобриот фудбалер во репрезентацијата. Корејците се редовни учесници на Мундијалот, а групата ја поминаа само еднаш во 2010 година. Гана од друга страна изигра доста стресен натпревар против Португалија, но на крајот останаа без ниту еден бод. Можеа многу лесно да стигнат до резутлат 3-3, но за жал не знаеа да реализираат. Прашањето за овој натпревар е дали бод ќе им биде доволен на Кореја, па сметаме дека ќе има и погодоци. Наш предлог е 1Х&2+ со квота 1.95 во Mozzart.

Бразил – Швајцарија – 1&3+ @ 2.30 во Bet365

Бразил својот квалитет го докажа на натпреварот против Србија. Како и пред четири години, Кариоките славеа со 2-0, а очигледно беа и убедливи со својата игра. Многу љубители на фудбалот го потценија овој состав, и тоа е можеби поради фактот што нема многу ѕвезди во тимот, но сепак ова цврст тим со играчи кои биле дел од европските најјаки натпреварувања. Швајцарците од друга страна зедоа важни три бода и сега се во одлична позиција пред овој натпревар. Ако останат непоразени, потоа со Србите ќе им „брка“ работа и бод, па повторно ќе бидат дел од нокаут фазата на овој Мундијал. Сепак ние сметаме дека Бразил има поголеми шанси за победа, па затоа типуваме 1&3+ со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*