Панче Ќумбев типува за денес (27.11.2022)

Веќе со „полна пареа“ се играат натпреварите од второто коло на Мундијалот во Катар. Панче Ќумбев има свое мислење за денешните дуели. Ова се неговите предлог типови.

Јапонија – Костарика

Јапонците се вистинсски хит на ова светско првенство. Да ги добиеш Германците и да им ја свртиш од кец во два треба да имаш голем квалитет. Од друга страна Костарика одигра премногу бледо против Шпанија. За да им дадеме шанса на Костариканците овде би одиграл на голови. Мој тип е 3+ во Mozzart со квота 1.97.

Белгија – Мароко

Белгија слаба и непрепознатлива во првото коло. Не заслужија победа против одличната Канада. Мароко успеа да земе бод против Хрватите и покажа дека ќе се прашува за многу нешта во оваа група. Можеби на хартија Белгија е фаворит но не мислам дека  ќе биде така во пракса. Би требало да има барем по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во 20Bet е 1.84.

Хрватска – Канада

Фаворитот овде е Хрватска, но Канада фасцинираше со својата игра во првото коло. Ќе биде интересен дуел со многу голови. Типувам 1Х и 3+ во 22Bet со квота 3.00.

Шпанија – Германија

Да се биде или не за Германците. Ако загубат ќе бидат најголемото разочарување на ива светско првенство. Од сруга страна Шпанија разиграна,растрелана и во еуфорија. Сепак ќе им дадам предност на Германците заради поискусната репрезентација. Типувам Х2 и 3+ со квота 3.15 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*