Тикет на денот (недела, 27.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Центарот на вниманието е насочен кон натпреварите од Мундијалот во Катар. Досега бевме сведоци на неколку изненадувања и интересни дуели, па се надеваме дека и во иднина ќе продолжи таа тенденција. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Хрватска – Канада – ГГ @ 1.95 во Mozzart

Хрватите во првиот натпревар од Мундијалот изиграа без голови. Иако сите очекувавме и сметавме дека Мароко е вистинска можност за три бода, сепак се докажа спротивното, но добро е тоа што се уште ништо не е загубено. Канада од друга страна изигра фантастично против Белгија, но не успеа да земе бод на тој натпревар. Играа офанзивно и притискаа цел натпревар, но искуството на Белгија си го направи своето и со голот на Бачуаи Белгијците зедоа три бода и во моментов се на првата позиција на табелата. Како и да е, овде веруваме дека двата тима ќе постигнат погодок, па предлагаме да изиграте ГГ во Mozzart со квота 1.95.

Лирс – Виртон – 1&3+ @ 2.20 во Bet365

Лирс некако како да потфрли во последно време. Тие врзаа две последователни победи од кои едната беше можеби очекувана бидејќи ја запишаа од првопласираниот Беверн, но другата и не толку. Виртон од друга страна е на дното на табелата и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе се соочат со проблеми  и ќе се преселат во понизок ранг. Во моментов имаат солиден заостаток од екипите кои се наоѓаат во зоната за промоција. Лирс овде веруваме дека ќе успее да ги земе трите бода, а притоа очекуваме и ефикасен дуел. Наш предлог е 1&3+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*