Панче Ќумбев типува за денес (26.11.2022)

Панче Ќумбев го искажа своето мислење и за денешните натпревари. Ова се неговите предлог типови.

Тунис – Австралија

Ова ќе биде меч од огромно значење за двете селекции. Австралија не смее да загуби, а Тунис во последното коло игра со фаворитот Франција. Затоа мислам дека ќе има малку голови. Типувам 0-2 гола со квота со квота 1.68 во Mozzart.

Полска – Саудиска Арабија

Полска разочара во првото коло, и ова им е натпревар за поправен испит. Саудиска Арабија го направи најголемото изненадување на ова светско првенство и незнам дали имаат сили за уште едно. Затоа ќе одиграме на голови. Предлагам 2-3 гола во 22Bet со коефициент 2.00.

Франција – Данска

Франција е за мене фаворит број еден на ова првенство. Имаат страшен ростер на играчи иако имаат проблеми со повреди.Данците пак разочараа во првото коло. Овде не смеат да загубат а важат а селекција која добро игра на големите турнири. Мој предлог тип е ГГ3+ со квота 2.60 во 20Bet.

Аргентина – Мексико

Да се биде или не за Меси и Аргентина. Мораат да победат,но дали имаат сила тоа е друго прашање. Мексико не е наивна репрезентација и тешко ќе им биде на Аргентинците. Мислам дека ќе има голови на двете страни. Tипувам ГГ со квота 2.30 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*