Тикет на денот е-Спорт (23.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нови натпревари ни доаѓаат од ESL Challenger League EU, а ние два меча ви нудиме од Lower Bracket при што тимовите ќе се обидат да стигнат до третото коло.

Ago – Fnatic Rising – 1 @ 1.66 во Bet365

Ago во првото коло од Upper Bracket беше пресилен за Falcons и го прегази со 2-0, но потоа налета на FTW за кој немаше решение во третиот „сет“ и загуби со 1-2, па сега добива поправен испит против Fnatic Rising, кој разочара уште во првото коло каде што беше поразен од Forze со 0-2, иако се очекуваше да даде поголем отпор. Fnatic се наоѓа во мала криза затоа што беше поразен и против Anonymo и Ence во последните два меча, а тоа ќе се обиде да го искористи AGO и затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Bad News Eagles – 1WIN – 2 @ 2.00 во 22Bet

Bad News Eagles никако не може да биде фаворит во денешната пресметка, а причина за тоа се четирите врзани порази, и тоа по ред од Astralis, 500, Complexity Gaming и Fnatic. За разлика од нив, 1WIN игра „падни-стани“, односно конечно влезе во добар ритам и победи со по 2-0 против Saw и Tricked; а потоа беше непријатно изнеанден од Entropiq и Sprout. Ова ќе биде нивни прв меѓусебен дуел, а ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*