Тикет на денот (среда, 23.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

На Мундијалот во Катар дојде денот за првите натпревари во групите Е и Ф. Во тие две групи се наоѓаат финалистите од претходното светско првенство во Русија. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Германија – Јапонија – ГГ @ 1.85 во Mozzart

Германците за прв пат стигнуваат во Мундијалот како фаворити од сенка, поточно во нив не се вперени сите очи како што сме навикнати. На претходните големи натпреварувања немаа некои посебни успеси, а тоа посебно до израз дојде кога од Русија се вратија дома после групната фаза. Во меѓувреме, тимот го презеде Фанси Флик, поранешниот тренер на Баерн, а во тимот се вратија и неколку фудбалери кои беа „отпишани“.  Што се однесува до Јапонија, тие скоро и никогаш немале квалитетен тим. Многу од нив се очекуваше уште во 2002 година кога беа домаќини, а од 1997 година се константни учесници во завршницата од светските шампионати. На овој натпревар веруваме дека ќе успееме да погледнеме најмалку по еден погодок на двете страни, па типуваме ГГ со квота 1.85 во Mozzart.

Белгија – Канада – ГГ3+ @ 2.19 во Bet365

Со доаѓањето на Роберто Мартинез на клупата на Белгијците, тие постанаа страв и трепет и тоа не само во Европа. Просто е неверојатно како оваа генерација се уште нема некој трофеј. Во Русија играа фантастично, ги елиминираа Бразилците, но Французите ги спречија да играат во финале, па завршија на третото место и тоа им е најголем успех во историјата. Оваа генерација полека слегува од „сцената“, па Катар веројатно им е и последна шанса за да земат пехар. Канада е селекција која втор пат игра на СП, а дебитираше пред 36 години. Единствен настап имаа во 1986 година каде што не запишаа кој знае каков успех. Мора да признаеме дека беа исклучително успешни во квалификациите и беа првата селекција која обезбеди палсман од КОНКАКАФ зоната. Овде очекуваме еден отворен и ефикасен натпревар, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 2.19 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*