Тикет на денот (вторник, 22.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес е полна програмата на Мундијалот. Се играат по два натпревари од првото коло во групата Ц и Д. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аргентина – Саудиска Арабија – 1/1&3+ @ 2.30 во Mozzart

Гаучосите во Катар стигнаа со ороелот шампиони на Јужна Америка. Во квалификациите за Мундијалот завршија зад Бразил, но секако се едни од поголемите фаворити за освојување на трофејот. Овој пехар му недостига на Меси и ако не го освојат никогаш нема да биде во рангот на Диего Марадона. Проблемот за Меси е тоа што овој Мундијал најверојатно за него ќе биде последен. Нивниот прв ривал овој пат треба да им биде загревањње. Селекцијата на Саудиска Арабија нема некои големи амбиции, а нема ниту некој посебен квалитет. Во своите редови има малку познати фудбалери и не се очекува кој знае што од оваа репрезентација. Ние овде типуваме 1/1&3+ со квота 2.30 во Mozzart.

Франција – Австрлија – 1&2-4 @ 1.90 во Bet365

Денот завршува со уште еден дуел каде што имаме изразен фаворит. Актуелниот светски шампион одбраната на трофејот ја започнува со дуелот против австралија. Кенгурите имаат смена на генерација и многу се мачеа да стигнат до Катар, па тоа успеаа да го направат преку два баражи. Победија против ОАЕ, а потоа и во финалето против Перу преку пеналите. За Франција нема што многу да се кажува. Тоа е селекција со неверојатен список на квалитетни играчи, но и квалитетен селектор. Дешам доживеа тежок „удар“ на неколку дена пред почетокот така што Бензема се повреди и нема да биде на Мундијалот. Ние овде очекуваме победа за Франција и опсег на голови од 2 до 4. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.90.

ВКУПНО КОЕФИЦИНЕТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*