Панче Ќумбев типува за денес (22.11.2022)

Панче Ќумбев за вчерашниот ден ни даде три предлози од кои два беа добитни, а третиот беше промашен за само еден погодок. И покрај тоа, слободно може да кажеме дека вчерашниот ден беше доста успешен. Ова се неговите предлози за денес.

Аргентина-Саудиска Арабија

Мислам дека тука е повеќе од јасно. Аргентина е апсолутен фаворит и не верувам дека Саудиска Арабија има шанси за изненадување. Тип 1 и 3+ во Mozzart со квота 1.70.

Данска – Тунис

Интересн дуел на две репрезентации кои би требало да се борат за второто место во групата. Сепак предност би им дал на Данците, кои според мене можат да бидат големо изненадување на ова светско првенство. Тип 1 и Т1 во 20Bet со квота 2.06.

Мексико-Полска

Можеби Мексико е благ фаворит, но Полска има солиден ростер на играчи и мислам дека овде ќе гледам незивесен дуел. Мислам дека ќе видиме гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во 22Bet е 2.01.

Франција-Австралија

Французите се апсолутен фаворит во оваа група, и еден од главните фаворити за освојување на светското првенство. Типувам сигурна победа на актуелниот светски шампион. Тип 1 и 3+ со квота 1.89 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*