Тикет на денот е-Спорт (22.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

ESL Challenger League Season 43: Europe ќе ни понуди два возбудливи натпревари од нокаут-фазата кои може да ги пронајдете во нашиот тикет од е-спортот за денеска.

1Win – Sprout – 2 @ 1.83 во Bet365

1Win доби директен пласман во второто коло од Upper Bracket и со Sprout ќе се бори за четвртфинале на турнирот, каде што има голема конкуренција затоа што едни од најдобрите екипи веќе го обезбедија своето место меѓу најдобрите осум тима. 1Win го дочекува овој меч со два порази во претходните четири меча во сите конкуренции, иако мора да се спомене дека тоа беше драматични дуели со Entropiq и 9Ine. Од друга страна Sprout имаше одличен залет со четири триумфи по ред, но пред три дена ги запре Big, кој уште еднаш успеа да го надмудри квалитетниот состав од Данска. Последниот меѓусебен дуел меѓу овие екипи се одигра во јануари, а го доби Sprout со 2-1, па така се очекува и овој дуел да биде одигран во три „сета“, па може да се обложите и на тоа, иако ние ви предлагаме 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

9Ine – Falcons – 1 @ 1.57 во 22Bet

9Ine беше елиминиран од Upper Bracket од Forze, па натпреварувањето го продолжува во Lower Bracket каде што ќе се соочи против Falcons, кој испадна уште во првото коло на Upper Bracket од Ago (0-2). Ниту едниот, ниту другиот тим не може да се пофалат со завидни резултати во последниот период затоа што 9Ine славеше против Honoris, но потоа загуби од Illuminar и Los Kogutos, додека Falcons го совлада LDLC, но загуби од Copenhagen Flames, Ago и Heet. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*